ناحیه کاربری
ارسال عکس
  • روستای ازمیغان

روستای ازمیغان

  • تاریخی
  • روستاهای تاریخی ایران
ذخیره
اشتراک‌گذاری
ساعات بازدید :
مدت زمان پیشنهادی برای بازدید :
تلفن :
اِزمیغان روستایی در ۴۰ کیلومتری شرق شهرستان طبس است که به دلیل طبیعت زیبا و ویژه‌ای که دارد به عنوان یکی از روستاهای گردشگری این منطقه شناخته می‌شود و علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب می‌کند. ساکنان این روستا به کشاورزی و دام‌پروری اشتغال دارند و به دلیل وجود رودخانه و آب فراوان، کشاورزی و باغداری آن رونق زیادی دارد.

نظرات بازدیدکنندگان

روستای اِزمِیغان

اِزمیغان روستایی در ۴۰ کیلومتری شرق شهرستان طبس است که به دلیل طبیعت زیبا و ویژه‌ای که دارد به عنوان یکی از روستاهای گردشگری این منطقه شناخته می‌شود و علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب می‌کند. ساکنان این روستا به کشاورزی و دام‌پروری اشتغال دارند و به دلیل وجود رودخانه و آب فراوان، کشاورزی و باغداری آن رونق زیادی دارد. این روستا از لحاظ تنوع گیاهی نیز در سطح استان و کشور نمونه است به گونه‌ای که علاوه بر محصولات جالیزی، نخل، مرکبات، میوه‌های همۀ فصل‌ها، برنج نیز تولید می‌شود. شما می‌توانید در روستای ازمیغان طبس، کشت برنج و درختان خرما را در کنار یکدیگر ببینید که تقریباً اتفاقی منحصربه‌فرد در کشاورزی است و در کمتر منطقه‌ای اتفاق می‌افتد.
بافت تاریخی ازمیغان آمیخته‌ای از شکوه معماری بومی و طبیعت است. خانه‌ها در یک سو و باغ‌ها و مزارع در سوی دیگر، توأمان جذابیت این روستا را دوچندان کرده‌اند. از جمله جاذبه‌های گردشگری ازمیغان به غیر از آثار باستانی و طبیعی به مزار سید محمد بن جعفر طیار می‌توان اشاره کرد.
بازدید از این روستا با توجه به شهرت آن و علائم راهنمایی که در شهر طبس و در طول مسیر وجود دارد کار دشواری نیست. پس از ورود به روستا می‌توان از کوچه‌باغ‌های آن دیدن کرد و با قدم‌زدن در آن، خاطرۀ زیبایی به یادگار گذاشت. قدم‌زدن در حاشیۀ رودخانه تا رسیدن به حوضچه‌های آب آن نیز می‌تواند لذت‌بخش باشد. باغ‌های مرکبات و درختان نخل در کنار یکدیگر به همراه بوی شالی و آواز پرندگان، تجربه‌ای است که در کمتر نقطه‌ای از ایران می‌توان به آن دست یافت.
در صورتی که قصد اقامت در روستا را داشتید می‌توانید از اقامتگاه‌هایی استفاده کنید که در روستا ساخته‌اند. اهالی باذوق روستا اقامتگاه‌های مجهزی به سبک سنتی ساخته‌اند که حتماً شب خوبی را برای شما به یادگار می‌گذارند. در بازدید از ازمیغان، گزینه‌های دیگری همچون کال جنی که در نزدیکی ازمیغان قرار دارد را نیز فراموش نکنید.