ناحیه کاربری
ارسال عکس
  • آبشار سیمک کرمان

آبشار سیمک کرمان

ذخیره
اشتراک‌گذاری
ساعات بازدید :
مدت زمان پیشنهادی برای بازدید :
تلفن :

نظرات بازدیدکنندگان

مسیر دسترسی به مجموعه آبشارهای سیمک کرمان

مجموعه آبشارهای سیمک از جاذبه‌های طبیعی استان کرمان به‌شمار می‌رود که در درۀ سیمک (درۀ بُندر کرمان) قرار دارد. درۀ سیمک در روستای کوهپایه واقع است که ۴۲ کیلومتر با شهر کرمان فاصله دارد. برای دسترسی به این جاذبۀ طبیعی کافی است در شهر کرمان ازطریق خیابان سیدی، وارد جادۀ کوهپایه شوید و پس از طی ۳۶ کیلومتر، به روستای سیمک برسید. از این روستا عبور کنید و وارد جادۀ بیدویه شوید. پس از شش کیلومتر رانندگی، آبشارهای سیمک مقابل چشمانتان نمایان می‌شود.

 

 

 

 

ویژگی‌های مجموعه آبشارهای سیمک کرمان

آبشارها از جاذبه‌های طبیعی ایران است که همواره در کانون توجه قرار دارد؛ چراکه درکنار زیبایی‌، همیشه پوشش گیاهی یا جانوری خاصی در اطراف خود ایجاد می‌کند. در درۀ سیمک نیز، اولین جاذبه‌ای که نظر گردشگران را جلب می‌کند، لانه‌های پرندگان در دیواره‌های آن است. درۀ سیمک عرض بسیار کمی در‌حدود سه تا پنج متر دارد و در همین فضا، آبشارهایی به طول شش تا بیست متر ایجاده شده‌اند. مجموعه آبشارهای سیمک جزو آبشارهای زیبای ایران هستند که به‌دلیل قرارگیری در منطقه‌ای کوهستانی، برای دسترسی به آن‌ها به وسایل حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

 

 

 

 

جاذبه‌های اطراف مجموعه آبشارهای سیمک کرمان

در اطراف مجموعه آبشارهای سیمک، جاذبه‌های گردشگری تاریخی و مذهبی و طبیعی فراوانی وجود دارد. ازجملۀ این جاذبه‌ها می‌توان موزۀ سکه، یخدان مؤیدی، مسجدجامع کرمان، موزۀ مردم‌شناسی زرتشتیان،‌ بازار وکیل، گنبد جبلیه،‌ جنگل پردیسان قائم، باغ شازده ماهان،‌ موزۀ هنرهای معاصر صنعتی،‌ کتابخانۀ ملی کرمان، مقبرۀ مشتاق‌علی‌شاه، مسجد امام،‌ موزۀ دفاع‌مقدس کرمان و حصار قدیم شهر کرمان را نام برد.