ناحیه کاربری
ارسال عکس
  • سراب نیلوفر

سراب نیلوفر

ذخیره
اشتراک‌گذاری
ساعات بازدید :
مدت زمان پیشنهادی برای بازدید :
تلفن :

نظرات بازدیدکنندگان

ویژگی‌های سرآب نیلوفر کرمانشاه

سرآب نیلوفر با 1331 هکتار یکی از جاذبه‌های طبیعی استان کرمانشاه محسوب می‌شود. این جاذبۀ معروف چند ویژگی طبیعی دارد که آن را منحصربه‌فرد کرده است. اولین ویژگی این سرآب وجود نیلوفرهای آبی در آن است که در تمام جهان، فقط در آنجا رشد می‌کنند؛ به‌همین‌دلیل، سرآب نیلوفر دریاچه‌ای است که در بین جاذبه‌های طبیعی ایران، دولت تلاش زیادی کرد تا با کاشت مصنوعی نیلوفر آبی، پوشش گیاهی دریاچه حفظ شود. ویژگی بعدی مربوط به غارهای زیرزمینی در عمق آب است که از جذابیت‌های این سرآب به‌شمار می‌رود. همچنین، شفافیت آب سرآب نیلوفر به زیبایی آن افزوده است؛ چراکه به‌راحتی می‌توانید ساقه‌های نیلوفر آبی را در درون آن ببینید. بنابراین، سرآب نیلوفر یکی از دریاچه‌های زیبای ایران است.

 

 

 

 

جاذبه‌های اطراف سرآب نیلوفر کرمانشاه

در اطراف سرآب نیلوفر، جاذبه‌های گردشگری تاریخی و مذهبی و طبیعی زیادی وجود دارد؛ ازجمله تکیۀ بیگلربیگی، مسجدجامع کرمانشاه، مسجدجامع شافعی، مسجد عمادالدوله،‌ باغ گل‌ها، تکیۀ معاون‌الملک، سرآب بیستون، نقش‌برجستۀ مهرداد دوم، ‌غار شکارچیان و پارک کوهستان.

 

 

 

 

مسیر دسترسی به سرآب نیلوفر کرمانشاه

اگر می‌خواهید از سرآب نیلوفر دیدن کنید، کافی است به استان کرمانشاه و شهر کرمانشاه بروید. از ضلع غربی شهر، از بلوار دولت‌آباد خارج شوید. در این بلوار، مسیر را حدود ۲۵ کیلومتر ادامه دهید تا پس از روستای دایی‌چی به مجموعۀ تفریحی سرآب نیلوفر برسید.